JoannaProfic

Święto Szkoły

Podczas dzisiejszego Święta Szkoły wszystkie klasy brały udział w prelekcji zorganizowanej przez Straż Pożarną z Kamienicy. W ramach tych dwugodzinnych pokazów uczniowie mieli możliwość oglądnięcia bojowego wozu strażackiego i zapoznania się z pracą strażaków podczas akcji.

Ortograficzny omnibus

12 maja nasza uczennica Angelika Laszczak z klasy 3a wzięła udział w IV Beskidzkim Dyktandzie Festiwalowym zorganizowanym pod patronatem profesora Jerzego Bralczyka.
Zmagania miłośników ortografii miały miejsce w czasie Beskidzkiego Festiwalu Nauki i Sztuki organizowanego przez ATH w Bielsku-Białej. Po takiej porcji trudnych słów, jakimi najeżony był tekst konkursowy, z całą pewnością dyktanda pisane w klasie będą teraz dla Angeliki błahostką i przyjemnością. / tekst: nauczyciel-opiekun: M. Nabielec.

3 Maja Święto Konstytucji

W piątek 28.04 odbył się apel upamiętniający dzień 3 Maja – Święto Konstytucji. Ważne informacje i wydarzenia związane z tą datą przybliżyli nam uczniowie klasy 1b pod opieką pani Ewy Sauvageot. Pięknie zaprezentowane pieśni usłyszeliśmy dzięki szkolnemu zespołowi wokalnemu i pani Janinie Biernat.

Kiermasz Wielkanocny

W ramach ogólnopolskiej akcji „Pola Nadziei 2017″, jak w poprzednich latach, w Niedzielę Palmową odbył się Kiermasz Wielkanocny w kościele pw. Jezusa Chrystusa Odkupiciela Człowieka. Uczniowie wraz z nauczycielami sprzedawali palmy i ozdoby wielkanocne wykonane przez grono pedagogiczne oraz chętnych uczniów. Dochód z Kiermaszu, jak i z kwesty, która odbyła się w ciągu tygodnia, zostanie przekazany Stacjonarnemu Hospicjum im. św. Jana Pawła II w Bielsku-Białej.

Konkurs Talentów

We wtorek 28go marca odbył się w naszym gimnazjum Konkurs Talentów, w którym wzięli udział uczniowie, którzy mieli ochotę zaprezentować nam swoje umiejętności i zainteresowania. Podziwialiśmy taniec, judo, grę na pianinie, śpiew, rysunki oraz prozę.
Na koniec odbyło się głosowanie na trzy najlepiej zaprezentowane talenty.
I miejsce – Krystian Szymonik – nagroda – wyjście do Parku Linowego
II miejsce – Natalia Gallina – nagroda – nagroda – wyjście na kręgle